středa 8. srpna 2012

Klíče

V pondělí jedu do Göteborgu kde se budu na Chalmers University když všechno dobře pude učit jak se dělá architektura. Goteborg je podle mě nejhezčí z těch velkejch švédskejch měst a taky z nich vypadá nejvíc jako město (Sorry, Stockholm). V průvodci o něm psali jako o Malym Londýnu, což je jasně dokázaný tim že tam maj snad půlku všech baráku z lícovýho zdiva. Goteborg leží na západním pobřeží v místě kde konečně začínaj pořádný švédský posedlý ostrůvkovitosti, to asi proto že se tam do moře vlejvá Göta älv, která následně městu dala docela dobrej význam, protože v jejím ústí byl jeden z nejvýznamnějších švédekejch přístavů pro komunikaci s okolním světem. Je to město založený v sedmnáctym století Gustavem Adolfem kterej taky založil Švédsko, pak přejetý a ovládnutý holanďanama který taky udělali tamnější urbanismus - kanálovej dánskej urbanismus. S Holanďanama tam přišli skotové a jeden z nich, William Chalmers, založil mojí školu. A v roce 1926 tam začali dělat nejkrásnější auta na světě.
Nejdřív sem prošvih přihlašování na kolej, takže sem jí nedostal, všude je plno. Potom co sem poslal minimálně bez keců sto odpovědí na inzeráty o bydlení, už sem byl schopnej vrhnout se i po malym blbym pokojíku na kraji města za 4000 SEK měsíčně, rodiče nějakym způsobem kontaktovali jednu pani sokolku která žije ve švédsku a má volnej byt asi tak dvěstě metrů od školy. Skvělý. A protože i ona je skvělá tak mi ten byt poskytla od srpna do září. A výsledek toho je tohle. Klíče ke švédsku. Vypadá to že opravdu nakonec někde budu bydlet a že pak na zbytek mýho erasmáckýho semestru eště něco seženu a že to všechno nekrachne na tom že v Goteborgu je nepředstavitelná poptávka po bytech.

Jinak už je všechno hotový, v pondělí jedu. Do tý doby musim všechen svůj dosavadní život nastrkat do těchhle tří bestií, který vůbec nevim jak přinutim aby se mnou došly z Centralstation Goteborg do Källsprångsgatan.

Žádné komentáře:

Okomentovat